Biblioteksbord, 1800-talets första hälft
Klubbat för:
50000 SEK
Utropspris
50 000-60 000 SEK
BIBLIOTEKSBORD, Karl Johan, mahognyfanerat, träskuren dekor av fleuronger, palmetter, pärlstav och tassfötter, oval form med svängda ben, sargen med låda, fotplatta, höjd 78, 178 x 114 cm, smärre slitage och torrsprickor, kompletteringar
2392
2017-06-07