Bordsknivar, 1800-tal, Rännåsporfyr

Klubbat för:

4800 SEK

Utropspris

6 000-8 000 SEK

BORDSKNIVAR, fem stycken samt en udda, 1800-talets andra hälft, skaft av Rännåsporfyr från Älvdalens Nya Porfyrverk, blad i stål märkta L.F. STÅHLBERG STÅLFORS, längd 26 respektive 25,5 cm

2241

2017-06-07