Bordsuppsatser, Restauration, Frankrike
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
60 000-80 000 SEK
BORDSUPPSATSER, ett par, Restauration, Frankrike, brännförgylld och mörkpatinerad brons, runt postament med emblem av amoriner och båge, tripodfot i form av tassfötter och svanar, krönande korg med genombrutna kanter, insatser av glasskålar, höjd 37 cm, smärre lagningar och slitage, skålarna möjligen ej ursprungliga
2385
2017-06-07