Bordsuppsatser, Restauration, Frankrike

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

60 000-80 000 SEK

BORDSUPPSATSER, ett par, Restauration, Frankrike, brännförgylld och mörkpatinerad brons, runt postament med emblem av amoriner och båge, tripodfot i form av tassfötter och svanar, krönande korg med genombrutna kanter, insatser av glasskålar, höjd 37 cm, smärre lagningar och slitage, skålarna möjligen ej ursprungliga

2385

2017-06-07