Carl Trägårdh, Hästar på parisgata
Klubbat för:
20000 SEK
Utropspris
30 000-35 000 SEK
CARL TRÄGÅRDH
1861-1899
Hästar på parisgata
Signerad C Trägårdh. Olja på duk, 50 x 72,5 cm.
Utförd ca 1890
.
Boulevard i regndis med i förgrunden en man i arbetskläder med två vita selade hästar. Till höger en brun, selad och filtad häst.
3027
2017-06-08