Carl Vilhelm Holsøe, Kvinna läsandes vid fönstret
Klubbat för:
280000 SEK
Utropspris
150 000-175 000 SEK
CARL VILHELM HOLSØE
Danmark 1863-1935
Kvinna läsandes vid fönstret
Signerad C. Holsöe. Olja på duk, 50 x 43 cm.
PROVENIENS
Georg Kleis Kunsthandel, Vesterbro 58, København
E. Olsen's Eftr. (N. Hammarström), Göteborg
3167
2017-06-08