Carl WIlhelmson, Kvinna med vit spetskrage
Klubbat för:
36000 SEK
Utropspris
35 000-40 000 SEK
CARL WILHELMSON
1866-1928
Kvinna med vit spetskrage
Signerad C. Wilhelmson. Olja på duk fäst på pannå, 41 x 33 cm.
.
PROVENIENS
Firma B. Ture Larson, Norrköping
Bukowski Auktioner, Internationella, våren 2006, katalognr 48
3078
2017-06-08