Carl WIlhelmson, Kvinna med vit spetskrage

Klubbat för:

36000 SEK

Utropspris

35 000-40 000 SEK

CARL WILHELMSON
1866-1928
Kvinna med vit spetskrage
Signerad C. Wilhelmson. Olja på duk fäst på pannå, 41 x 33 cm.
.
PROVENIENS
Firma B. Ture Larson, Norrköping
Bukowski Auktioner, Internationella, våren 2006, katalognr 48

3078

2017-06-08