Frans Francken, hans krets, Hos tandläkaren

Klubbat för:

28000 SEK

Utropspris

30 000-40 000 SEK

FRANS FRANCKEN
hans krets, flamländsk skola, omkring 1640
Hos tandläkaren
Olja på ekpannå, 49,5 x 62 cm.

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

PROVENIENS
Teaterdirektören Anders Sandrew, Stockholm

3155

2017-06-08