Ghom, 1930-40-tal, silke på silkesvarp, bönematta

Klubbat för:

16000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

GHOM, semiantik 1930-40-tal, bönematta, silke på silkesvarp, 178 x 120 cm, smärre fläckar

PROVENIENS
Inköpt i Iran på 1960-talet.

2194

2017-06-07