Helene Schjerfbeck, Fil. mag. Måns Schjerfbeck

Klubbat för:

28000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

HELENE SCHJERFBECK
Finland 1862-1946
Fil. mag. Måns Schjerfbeck läsandes
Signerad HS. Blyerts på papper, 28,5 x 19 cm.
Påskrift på baksidan "Ahtela 719"

PROVENIENS
Hovintendent Gösta Stenman samling, nr 4270

3186

2017-06-08