Helene Schjerfbeck, Fil. mag. Måns Schjerfbeck
Klubbat för:
28000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
HELENE SCHJERFBECK
Finland 1862-1946
Fil. mag. Måns Schjerfbeck läsandes
Signerad HS. Blyerts på papper, 28,5 x 19 cm.
Påskrift på baksidan "Ahtela 719"
PROVENIENS
Hovintendent Gösta Stenman samling, nr 4270
3186
2017-06-08