Helene Schjerfbeck, Hyvinge emigranter 1904-1906
Klubbat för:
34000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
HELENE SCHJERFBECK
Finland 1862-1946
Hyvinge emigranter 1904-1906 i Finland, studie
Akvarell och täckvitt på blyerts, 8,5 x 15 cm.
Studie till större målning.
PROVENIENS
Hovintendent Gösta Stenman samling, nr 6442
3180
2017-06-08