Helene Schjerfbeck, Hyvinge emigranter 1904-1906

Klubbat för:

34000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

HELENE SCHJERFBECK
Finland 1862-1946
Hyvinge emigranter 1904-1906 i Finland, studie
Akvarell och täckvitt på blyerts, 8,5 x 15 cm.
Studie till större målning.

PROVENIENS
Hovintendent Gösta Stenman samling, nr 6442

3180

2017-06-08