Helene Schjerfbeck, Mytologiskt motiv Kung Fjalar

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

10 000-12 000 SEK

HELENE SCHJERFBECK
Finland 1862-1946
Mytologiskt motiv - Kung Fjalar
Signerad H.S. Bläck och blyerts på papper, 25,5 x 20 cm.
Utförd på 1870-talet

PROVENIENS
Hovintendent Gösta Stenman samling, nr 162

3177

2017-06-08