Helene Schjerfbeck, Porträtt av Måns Schjerfbeck

Klubbat för:

30000 SEK

Utropspris

10 000-12 000 SEK

HELENE SCHJERFBECK
Finland 1862-1946
Porträtt föreställande Måns Schjerfbeck
Signerad HS. Blyerts på papper, 27 x 21,5 cm.

PROVENIENS
Hovintendent Gösta Stenman samling, nr 6434

3184

2017-06-08