Helmer Osslund, Aftonmoln vid kusten

Klubbat för:

30000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

HELMER OSSLUND
1866-1938
Aftonmoln vid kusten
Signerad Osslund. Olja på smörpapper fäst på pannå av papp, 25 x 33,5 cm.
.
PROVENIENS
Bukowski Auktioner, nr 454, Internationella, hösten 1987, katalognr 256

3012

2017-06-08