Helmer Osslund, Aftonmoln vid kusten
Klubbat för:
30000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
HELMER OSSLUND
1866-1938
Aftonmoln vid kusten
Signerad Osslund. Olja på smörpapper fäst på pannå av papp, 25 x 33,5 cm.
.
PROVENIENS
Bukowski Auktioner, nr 454, Internationella, hösten 1987, katalognr 256
3012
2017-06-08