Henri Matisse, Nice Travail & Joie
Klubbat för:
24000 SEK
Utropspris
35 000-40 000 SEK
HENRI MATISSE, efter
1869-1954
Nice travail et joie
Färglitografi, efter förlaga, 1947, signerad och numrerad H. Matisse 299/300. Tryckt av Mourlot på Arches papper, Paris.
S. 100 x 62 cm
Colour lithograph poster, 1947, signed and numbered. In good condition.
3202
2017-06-08