Kerman, antik ca 1885-1905
Klubbat för:
60000 SEK
Utropspris
30 000-40 000 SEK
KERMAN, antik ca 1885-1905, stor medaljong i mitten, figural med olika djur jagande varandra, lejon, schakaler, fåglar, hjortar och elefanter, smalare bårder med blommor och blad, 474 x 352 cm, hårt slitage över hela mattan, flera hål, mycket smutsig
PROVENIENS
Stockholms domkyrkoförsamling
2208
2017-06-07