Ljuskrona, stockholmsarbete i rokoko

Klubbat för:

28000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

LJUSKRONA, stockholmsarbete i rokoko, för fyra ljus, burformad stomme i brännförgylld mässing, behängd med glaslöv och margueriter, bottenplattan med karaff, avslutande fasetterat klot, höjd 68 cm, slitage, smärre skador, kompletterad och något omarbetad

2360

2017-06-07