Ljuskrona, stockholmsarbete i rokoko
Klubbat för:
28000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
LJUSKRONA, stockholmsarbete i rokoko, för fyra ljus, burformad stomme i brännförgylld mässing, behängd med glaslöv och margueriter, bottenplattan med karaff, avslutande fasetterat klot, höjd 68 cm, slitage, smärre skador, kompletterad och något omarbetad
2360
2017-06-07