Luis De Morales, hans krets,Kristus med törnekrona

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

30 000-40 000 SEK

LUIS DE MORALES
hans krets, spansk skola, 1600-tal
Kristus med törnekrona
Olja på pannå, 35,5 x 26 cm.

Efter målning av Luis de Morales i Pradomuséet i Madrid, inv. nr 2669

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

3125

2017-06-08