Luis De Morales, hans krets,Kristus med törnekrona
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
30 000-40 000 SEK
LUIS DE MORALES
hans krets, spansk skola, 1600-tal
Kristus med törnekrona
Olja på pannå, 35,5 x 26 cm.
Efter målning av Luis de Morales i Pradomuséet i Madrid, inv. nr 2669
EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
3125
2017-06-08