Luktdosa silver Karlskrona 1770

Klubbat för:

6500 SEK

Utropspris

7 000-8 000 SEK

LUKTDOSA, av Johan Schvart, Karlskrona 1770, rak kartuschform, inskjutbar dosa, graverad och punsad dekor av Amor och blomma samt blom/akantusdekor, förgylld, höjd 4 cm, vikt 34 g, stämplade initialer GW

2051

2017-06-07