Luktdosa silver Nyköping omkring 1760

Klubbat för:

5000 SEK

Utropspris

5 000-6 000 SEK

LUKTDOSA, av Anders Ulfsberg, Nyköping, 1760-tal, balusterformad, driven och ciselerad dekor av blommor, förgylld, höjd 4,5 cm, vikt 28 g

2055

2017-06-07