Luktdosa silver omkring 1760

Luktdosa silver omkring 1760
Luktdosa silver omkring 1760
Luktdosa silver omkring 1760
Luktdosa silver omkring 1760
Luktdosa silver omkring 1760
Luktdosa silver omkring 1760

Klubbat för:

4000 SEK

Utropspris

5 000-6 000 SEK

LUKTDOSA, oidentifierad mästarstämpel möjl. CE, Sverige 1750-60-tal, balusterformad, driven och ciselerad dekor av blommor och rocailler, förgylld, höjd 4,5 cm, vikt 27 g

2052

2017-06-07