Martin Meytens, hans krets, Flicka med pärlcollier

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

30 000-40 000 SEK

MARTIN MEYTENS
hans krets, österrikisk skola, 1700-tal
Flicka med pärlcollier
Olja på duk, 84 x 64 cm.
Registerad och fotograferad av Svenska Porträttarkivet SPA, Nationalmuseum, Stockholm 1956.

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

3138

2017-06-08