Martin Meytens, hans krets, Flicka med pärlcollier
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
30 000-40 000 SEK
MARTIN MEYTENS
hans krets, österrikisk skola, 1700-tal
Flicka med pärlcollier
Olja på duk, 84 x 64 cm.
Registerad och fotograferad av Svenska Porträttarkivet SPA, Nationalmuseum, Stockholm 1956.
EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
3138
2017-06-08