Matskedar 12 st silver 1700-tal
Klubbat för:
8500 SEK
Utropspris
10 000-12 000 SEK
MATSKEDAR, 12 st., svensk rund modell, sex av Jonas Thomasson Ronander, Stockholm 1756, sex av Jakob Lampa, Stockholm 1784, vikt 870 g, de förra med slitna vapenstämplar för ätten Mörner, de andra med graverade initialer
2059
2017-06-07