Örhängen 1 par vitguld med pärlor samt diamanter
Klubbat för:
26000 SEK
Utropspris
12 000-15 000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k vitguld, droppformade barocka odlade saltvattenspärlor, höjd 1,5 cm, 5 briljanter vardera, delvis gammalslipade totalt ca 0,56 ct, 1930/40-tal, millegriffedekor, ostämplade, höjd ca 30 mm, etui, en pärla med naturligt tillväxthål, snurrebussar senare
2156
2017-06-07