Parkurna, 1800-talets slut, Frankrike

Klubbat för:

38000 SEK

Utropspris

30 000-35 000 SEK

PARKURNA, 1800-talets slut, Frankrike, urna av komposit, hänklar i form av Floras ansikte, botten med växtornamentik, postament av stengods med dekor av lagerkransar, bemålat som stenimitation, total höjd 161,5, urnans diameter 59,5, postamentet 45 x 45 cm, slitage, lagningar

2253

2017-06-07