Parkurna, 1800-talets slut, Frankrike
Klubbat för:
38000 SEK
Utropspris
30 000-35 000 SEK
PARKURNA, 1800-talets slut, Frankrike, urna av komposit, hänklar i form av Floras ansikte, botten med växtornamentik, postament av stengods med dekor av lagerkransar, bemålat som stenimitation, total höjd 161,5, urnans diameter 59,5, postamentet 45 x 45 cm, slitage, lagningar
2253
2017-06-07