Peter Paul Rubens, hans krets, Sankt Francis
Klubbat för:
30000 SEK
Utropspris
30 000-40 000 SEK
PETER PAUL RUBENS
hans krets, flamländsk skola, 1600-tal
Sankt Francis sista nattvard
Olja på papper fäst på duk, 47,5 x 37 cm.
Två munkar från Peter Paul Rubens målning "Sankt Francis sista nattvard" (olja, 420 x 225 cm), vilken finns i Musée Royal des Beaux-Arts d´Anvers i Antwerpen.
EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
3149
2017-06-08