Ring guld med safir samt diamanter

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

28 000-25 000 SEK

RING, 18 k guld, oktagonalt fasettslipad safir ca 1,82 ct, 2 fantasislipade samt 2 briljanter totalt ca 1,64 ct, kvalité W-TCr(H-I)/SI2, GE-KÅ, Rolf Kaplan AB, Stockholm 1970, ringstorlek ca 19 mm, vikt 11,7 g, bruksslitage, fåtal repor, smärre synliga porer

2118

2017-06-07