Roelof Jansz. Van Vries, Landskap med herde
Klubbat för:
20000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
ROELOF JANSZ. VAN VRIES
Haarlem ca.1631-c.1681 Amsterdam
Landskap med herde och boskap
Signerad R v Vries. Olja på pannå, 56 x 44,5 cm.
EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
PROVENIENS
Karin Jacobsson, Göteborg
3121
2017-06-08