Roelof Jansz. Van Vries, Landskap med herde

Klubbat för:

20000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

ROELOF JANSZ. VAN VRIES
Haarlem ca.1631-c.1681 Amsterdam
Landskap med herde och boskap
Signerad R v Vries. Olja på pannå, 56 x 44,5 cm.

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

PROVENIENS
Karin Jacobsson, Göteborg

3121

2017-06-08