Sigillstamp skaft av rökkvarts

Klubbat för:

4000 SEK

Utropspris

5 000-6 000 SEK

SIGILLSTAMP, fäste av brännförgylld metall, skaft av profilerad rökkvarts, stamp av åttkantig trappslipad ljust lila ametist med graverade initialer under kunglig krona, 1800-tal, höjd 7 cm, skaft löst

2172

2017-06-07