Sigillstamp skaft av rökkvarts
Klubbat för:
4000 SEK
Utropspris
5 000-6 000 SEK
SIGILLSTAMP, fäste av brännförgylld metall, skaft av profilerad rökkvarts, stamp av åttkantig trappslipad ljust lila ametist med graverade initialer under kunglig krona, 1800-tal, höjd 7 cm, skaft löst
2172
2017-06-07