Sked, senmedeltid

Sked, senmedeltid
Sked, senmedeltid
Sked, senmedeltid
Sked, senmedeltid
Sked, senmedeltid
Sked, senmedeltid

Klubbat för:

11000 SEK

Utropspris

8 000-10 000 SEK

SKED, senmedeltida, 1400-talets andra hälft/omkring 1500, brons, längd 15 cm, bladet med smärre bristning

PROVENIENS:
Funnen på Ljusterö

2267

2017-06-07