Skiva, 1800-talets första hälft, Blybergsporfyr

Klubbat för:

30000 SEK

Utropspris

30 000-40 000 SEK

BORDSSKIVA, 1800-talets första hälft, Blybergsporfyr från Elfdals Porphyrverk, undersidan med inristad måttangivelse i tum 40 18, 99 x 45 x 3 cm, smärre nagg

2242

2017-06-07