Tabriz, antik
Klubbat för:
26000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
TABRIZ, antik, 445 x 337 cm, slitage, reducerade kortsidor, blekt
PROVENIENS
Axel Hirsch (1879-1967) Stockholm, svensk filantrop verksam som socialpolitiker, folkbildare och konstmecenat i Stockholm, vidare i arv till nuvarande ägare.
2225
2017-06-07