Theodor Josef Ethofer, Interiör från S. Helene

Klubbat för:

20000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

THEODOR JOSEF ETHOFER
Österrike 1849-1915
Interiör från S. Helene, Mühlbach
Signerad och daterad T. Ethofer, Mühlbach MDCCCLXXXXV (1895). Olja på pannå, 59 x 38 cm.

UTSTÄLLD
Internationale Kunst-Ausstellung Berlin 189(?), nr 1654

3196

2017-06-08