Theodor Josef Ethofer, Interiör från S. Helene
Klubbat för:
20000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
THEODOR JOSEF ETHOFER
Österrike 1849-1915
Interiör från S. Helene, Mühlbach
Signerad och daterad T. Ethofer, Mühlbach MDCCCLXXXXV (1895). Olja på pannå, 59 x 38 cm.
UTSTÄLLD
Internationale Kunst-Ausstellung Berlin 189(?), nr 1654
3196
2017-06-08