Arkiv

Klassiska - Page 22

A Pair of Chinese Export Reverse Glass Paintings

A Chinese School Export Gouache on Paper

Olle Hjortzberg, Stilleben

Olle Hjortzberg, Stilleben

Ghom, 1950-60-tal

Ghom, 1950-60-tal

A Pair of Blue and White Chargers

Indien, sannolikt Lahore, 1920-tal

Smörtina silver Linköping sannolikt 1750

Tekanna silver Pehr Zethelius 1799

Elias Martin, Vy mot Hornsbergs slott Stockholm

Ljusstakar, Restauration, Frankrike

Spegel, gustavianskt stockholmsarbete

Stolar, sengustavianska av Carl Johan Wadström