Arkiv

Klassiska - Page 26

Helmer Osslund, Vårlandskap, Ångermannaälven

Fontän, 1800-talets slut

Fontän, 1800-talets slut

Ferdinand Lepcke, Phryne

Ferdinand Lepcke, Phryne

Ghom, 1930-40-tal, silke på silkesvarp, bönematta

A Famille Rose ´Double Peacock´ Oval Dish

A Blue and White Vase

A Blue and White Vase

A Large Famille Rose Canton Jar with Cover

Pärlcollier odlade saltvattenpärlor

A Blue and White Baluster Jar with Cover

Jardinjär silver glas

Jardinjär silver glas

Kalk silver Rom omkr. 1860

Kalk silver Rom omkr. 1860

Helene Schjerfbeck, Pojke med korg