Alfons Walde, Kvinnofigur
Klubbat för:
130000 SEK
Utropspris
100 000-120 000 SEK
ALFONS WALDE
St. Johann in Tirol, Österrike 1891-1958 Kitzbühel
Kvinnofigur
Olja på papper fäst på pannå av papp, 41,5 x 21,5 cm
På baksidan stämpel "Aus dem Nachlass von Prof. A Walde, Kitzbühel påskrift "Greta E Berger geboren Walde"
PROVENIENS
Konstnärens kvarlåtenskap
Greta E Berger, född Walde
2200
2017-12-13