Alfons Walde, Kvinnofigur

Alfons Walde, Kvinnofigur
Alfons Walde, Kvinnofigur
Alfons Walde, Kvinnofigur
Alfons Walde, Kvinnofigur
Alfons Walde, Kvinnofigur
Alfons Walde, Kvinnofigur

Klubbat för:

130000 SEK

Utropspris

100 000-120 000 SEK

ALFONS WALDE
St. Johann in Tirol, Österrike 1891-1958 Kitzbühel
Kvinnofigur
Olja på papper fäst på pannå av papp, 41,5 x 21,5 cm

På baksidan stämpel "Aus dem Nachlass von Prof. A Walde, Kitzbühel påskrift "Greta E Berger geboren Walde"

PROVENIENS
Konstnärens kvarlåtenskap
Greta E Berger, född Walde

2200

2017-12-13