Alfons Walde, Kvinnoprofil

Alfons Walde, Kvinnoprofil
Alfons Walde, Kvinnoprofil
Alfons Walde, Kvinnoprofil
Alfons Walde, Kvinnoprofil
Alfons Walde, Kvinnoprofil
Alfons Walde, Kvinnoprofil
Alfons Walde, Kvinnoprofil
Alfons Walde, Kvinnoprofil

Klubbat för:

130000 SEK

Utropspris

80 000-100 000 SEK

ALFONS WALDE
St. Johann in Tirol, Österrike 1891-1958 Kitzbühel
Kvinnoprofil
Signerad Alf. W. Akvarell och täckvitt, 29 x 19 cm

På baksidan stämpel "Aus dem Nachlass von Prof. A Walde, Kitzbühel påskrift "Greta E Berger geboren Walde"

PROVENIENS
Konstnärens kvarlåtenskap
Greta E Berger, född Walde

2201

2017-12-13