Alphonse Lalauze, La fête de la victoire
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
25 000-30 000 SEK
ALPHONSE LALAUZE
Frankrike 1872-1936
"La fête de la victoire" den 11 november 1918
Signerad och daterad Alph. Lalauze 1920. Akvarell, ca 118 x 83 cm.
PROVENIENS
Inköpt i Paris 1968 av konsthandlare Erik Dehlin, Gamla Stan, Stockholm
2214
2017-12-13