Ampel, 1800-talets första hälft, Österrike

Klubbat för:

22000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

AMPEL, 1800-talets första hälft, Österrike, för ett ljus, kallmålat opalinglas, dekor av polykrom växtornamentik, beslag av brännförgylld mässing, höjd 72 cm, ställvis slitage

1151

2017-12-12