Anna Munthe-Norstedt, Rosor i glasvas
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
20 000-25 000 SEK
ANNA MUNTHE-NORSTEDT
1854-1936
Rosor i ett glas
Signerad och daterad Anna Munthe Norstedt 1898. Olja på pannå, 31 x 18 cm.
PROVENIENS
Göteborgs Auktionsverk, 1981, katalognr 210
(inköpt av nuvarande ägare på ovanstående auktion)
2006
2017-12-13