Arnold Krogh jardinjär för Royal Copenhagen
Klubbat för:
7000 SEK
Utropspris
10 000-12 000 SEK
JARDINJÄR, Arnold Krog för Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark 1900-tal, röd musselmalet, porslin, genombruten mynningskant, sidorna med ansiktsmaskaroner, höjd 14, längd 38 cm, fötterna med lagningar, en kantlagning
1057
2017-12-12