August Hagborg, Vilande musselplockerskor

Klubbat för:

26000 SEK

Utropspris

30 000-40 000 SEK

AUGUST HAGBORG
1852-1921
Vilande musselplockerskor
Signerad Hagborg. Olja på duk, 73 x 100 cm.

PROVENIENS
Åmells konsthandel, Stockholm

2022

2017-12-13