Bordslampor, Restauration, Frankrike

Klubbat för:

36000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

BORDSLAMPOR, ett par, Restauration, Frankrike, brännförgylld och mörkpatinerad brons, postament med emblem av lyra samt Amor respektive Bacchus, krönande klot med stående Viktoria, höjd 79 cm, delvis ompatinerade, konverterade kandelabrar

1077

2017-12-12