Brosch 18 k guld diamanter

Brosch 18 k guld diamanter
Brosch 18 k guld diamanter
Brosch 18 k guld diamanter
Brosch 18 k guld diamanter
Brosch 18 k guld diamanter
Brosch 18 k guld diamanter

Klubbat för:

22000 SEK

Utropspris

15 000-18 000 SEK

BROSCH, 18 k guld, stämplad KERN, för René Kern, Düsseldorf, omkring 1960-tal, 24 diamanter totalt ca 0,75 ct, kvalité TW(G)/VS, bladformationer, längd 90 mm, vikt 38,4 g, en åttkantslipad diamant med skada, broschnål något ojämn

1326

2017-12-12