Fåtöljer, gustavianska
Klubbat för:
14000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, gustavianska, träskuren dekor, medaljongformad rygg krönt av ros, volutformade armlän, hörnfleuronger, svängd frontsarg med kvistar och blomma, avsmalande kannelerade ben, bronserade, slitage, smärre lagningar, något maskstugna
1143
2017-12-12