Figurin, Ryssland 1800-tal, Gardner

Klubbat för:

120000 SEK

Utropspris

18 000-20 000 SEK

FIGURIN, Ryssland 1800-talets mitt, Gardner, biskviporslin, polykrom målad dekor föreställande en man med kanna i handen, märkt Gardner, höjd 28,5 cm, pipen med lagning, tunnan saknar lock

1032

2017-12-12