Fontänskulptur, 1900-talets början

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

30 000-35 000 SEK

FONTÄNSKULPTUR, 1900-talets början, i form av pojke med fågel, klassicerande postament med dekor av voluter och växtornamentik, komposit, total höjd 123, 80 x 42 cm, ålderbetingad patina, ställvisa lagningar och avslag

1016

2017-12-12