Georg David Matthieu, Porträtt av man med bok

Klubbat för:

20000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

GEORG DAVID MATTHIEU
Berlin 1737-1778 Ludwigslust
Porträtt av man med bok, sannolikt föreställande ett estniskt sändebud
På baksidan signerad och daterad Georg David Matthieu pinxit 1763. Olja på duk, 79,5 x 70 cm.

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

2171

2017-12-13