Georg David Matthieu, Porträtt av man med bok
Klubbat för:
20000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
GEORG DAVID MATTHIEU
Berlin 1737-1778 Ludwigslust
Porträtt av man med bok, sannolikt föreställande ett estniskt sändebud
På baksidan signerad och daterad Georg David Matthieu pinxit 1763. Olja på duk, 79,5 x 70 cm.
EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
2171
2017-12-13