Geroge Morland, Landskap med rastande sällskap

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

40 000-50 000 SEK

GEORGE MORLAND
England 1763-1804
Landskap med rastande sällskap
Otydligt signerad och daterad ***land 1795. Olja på duk fäst på pannå, 30 x 24 cm.

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

PROVENIENS
Hovintendent Gösta Stenmans samling, nr 36

2223

2017-12-13