Geroge Morland, Landskap med rastande sällskap
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
40 000-50 000 SEK
GEORGE MORLAND
England 1763-1804
Landskap med rastande sällskap
Otydligt signerad och daterad ***land 1795. Olja på duk fäst på pannå, 30 x 24 cm.
EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
PROVENIENS
Hovintendent Gösta Stenmans samling, nr 36
2223
2017-12-13