Gustaf Cederström, Trumpetare

Gustaf Cederström, Trumpetare
Gustaf Cederström, Trumpetare
Gustaf Cederström, Trumpetare
Gustaf Cederström, Trumpetare
Gustaf Cederström, Trumpetare
Gustaf Cederström, Trumpetare
Gustaf Cederström, Trumpetare
Gustaf Cederström, Trumpetare

Klubbat för:

70000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

GUSTAF CEDERSTRÖM
1845-1933
Trumpetare
Signerad och daterad Gustaf Cederström 1914. Olja på duk, 55 x 46 cm.

PROVENIENS
Direktör Robert Ljunglöf, Stockholm

UTSTÄLLD
Gustaf Cederström Minnesutställning, N:o 109, Liljevalchs konsthall, Stockholm 1935

LITTERATUR
Axel L. Romdahl: Gustaf Cederström, Stockholm Albert Bonniers förlag 1935, svartvitplansch 73

2052

2017-12-13