Hedvig Tegnér, Barn vid grinden, Arild
Klubbat för:
45000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
HEDVIG TEGNÉR
1866-1961
Barn vid grinden, Arild
Signerad och daterad -96. Olja på duk, 42 x 58,5 cm.
Flickan till höger är konstnärens dotter
PROVENIENS
Tidigare i Tage Warborns samling, Verkställande direktör i AB Cykelfabriken Monark, Varberg
2031
2017-12-13