Hedvig Tegnér, Barn vid grinden, Arild

Klubbat för:

45000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

HEDVIG TEGNÉR
1866-1961
Barn vid grinden, Arild
Signerad och daterad -96. Olja på duk, 42 x 58,5 cm.
Flickan till höger är konstnärens dotter

PROVENIENS
Tidigare i Tage Warborns samling, Verkställande direktör i AB Cykelfabriken Monark, Varberg

2031

2017-12-13